Kompleksowa realizacja i aranżacja ogrodów | Zieleń bez granic | Warszawa

KOMPLEKSOWA REALIZACJA OGRODÓW – WARSZAWA I CAŁA POLSKA


Dobrze zaprojektowany ogród to podstawa udanej realizacji, a projektowanie to nasza specjalność. Wsłuchamy się w Twoje potrzeby, zaproponujemy oryginalne i sprawdzone rozwiązania, będziemy pracować nad projektem aż spełni oczekiwania w 100%. Przygotujemy fachową dokumentację projektową, która nie tylko zilustruje koncepcję, lecz także pozwoli na właściwe wykonanie wszystkich etapów – od instalacji nawadniającej po nasadzenia roślin i małą architekturę.

OFEROWANE PRACE PROJEKTOWE

01.

PRZYGOTOWANIE TERENU

Pierwszym krokiem są prace przygotowawcze terenu, czyli oczyszczenie gruntu oraz przygotowanie drogi transportu materiałów. Jeżeli na terenie są istniejące drzewa i krzewy i to zabezpieczamy je, aby podczas pracy nie zostały uszkodzone. Następnie wykonujemy prace ziemne, aby wyprofilować teren tak jak było założone w projekcie. Wytyczamy granice rabat, trawników i nawierzchni.

02.

ROZŁOŻENIE INSTALACJI

Podczas rozkładania instalacji należy dokładnie trzymać się projektu, a jeżeli zajdzie taka potrzeba, to nanosić zmiany na plany. Na tym etapie rozkładamy instalację, elektryczną, nawodnienie oraz wykonujemy drenaż i odwodnienie ogrodu (jeżeli jest taka konieczność).

03.

ALTANY, PERGOLE I MAŁA ARCHITEKTURA

Wszelkiego rodzaju budowle w ogrodzie realizujemy na tym etapie, aby móc swobodnie wykonać fundamenty. Do małej architektury zaliczamy: ławki, ogrodzenia, kosze, murki oporowe, altany, fontanny itp. W zależności od kubatury wykonujemy je w odpowiednim momencie. Czasem należy wcześniej wykonać prace przygotowawcze, aby zainstalować elementy pod koniec prac.

04.

NAWIERZCHNIE

Następnym etapem jest wykonanie nawierzchni. W wytyczonych miejscach wykonujemy podbudowę odpowiednią do planowanej nawierzchni i funkcji jakie ma spełniać. Następnie układamy nawierzchnię.

05.

ROŚLINY

Warto zadbać, żeby miały jak najlepsze warunki do rozwoju. Przed posadzeniem przygotowujemy podłoże (odpowiednie dla gatunków roślin przewidzianych w projekcie). Kluczowym elementem realizacji jest umiejętne rozmieszczenie poszczególnych roślin, aby razem tworzyły piękną kompozycję.

06.

TRAWNIK

Trawnik można przygotować z siewu lub z darni. Zaleca się stosowanie trawnika z darni, ponieważ jest gotowy zaraz po ułożeniu. Trawnik z siewu jest znacznie tańszym rozwiązaniem, jednak trzeba poczekać na efekt oraz wymaga więcej pielęgnacji. Przed wykonywaniem trawnika trzeba przygotować i wyrównać podłoże. Można również zastosować siatkę chroniącą trawnik przed kretami. Trawnik wykonujemy na końcu prac, żeby uniknąć przydeptywania go lub składowania materiałów na jego powierzchni.

07.

MONTAŻ LAMP

Właściwie dobrane i zainstalowane oświetlenie, pozwala korzystać z ogrodu również wieczorem i nocą. Światła reflektorów wydobywają formę roślin w bardzo zjawiskowy sposób – wyglądają wtedy zupełnie inaczej niż w świetle dziennym.

POZNAJ OPINIE NASZYCH KLIENTÓW

  • „Zieleń bez granic” to wspaniala, rodzinna firma. Jestem zachwycona mila atmosfera, profesjonalnoscia, przyjaznym podejsciem do klienta! Z calego serca polecam wszystkim ta firme. Im po prostu bardzo zalezy na tym aby klient byl zadowolony. Wszyscy pracownicy sa przesympatyczni. Oby wiecej takich firm!!!

    MAGDALENA
  • Pełen profesjonalizm na każdym etapie współpracy- taras wygląda dokładnie tak jak na wizualizacjach chociaż wydawało się to nieprawdopodobne. Rośliny oraz materiały zostały dobrane w optymalny dla nas sposób- zarówno kosztowo jak i wizualnie. Dodatkowo- bardzo miła współpraca.

    LIDIA
  • Z czystym sumieniem mogę polecić firmę „Zieleń Bez Granic”. Kontakt z Właścicielką był bezproblemowy, zawsze z chęcią odpowiadała na nasze pytania. Projekt, który dla nas został przygotowany był świetny i przyjęliśmy go bez uwag, a aranżacja została wykonana na najwyższym poziomie.

    AGNIESZKA