Kompleksowa realizacja, projektowanie i aranżacja ogrodów | Zieleń bez granic | Warszawa

KOMPLEKSOWA REALIZACJA OGRODÓW – WARSZAWA I CAŁA POLSKA


Dzięki naszemu doświadczeniu i zaangażowaniu masz gwarancję, że realizacja zostanie wykonana na najwyższym poziomie. Kompleksowo zajmujemy się aranżacją ogrodów – od przygotowań terenu, przez montaż instalacji, nawierzchni i małej architektury, aż po roślinność i trawnik. Wszystkie fazy projektu są nadzorowane przez doświadczonego projektanta.

OFEROWANE PRACE PROJEKTOWE

01.

PRZYGOTOWANIE TERENU

Pierwszym krokiem są prace przygotowawcze terenu, czyli oczyszczenie gruntu oraz przygotowanie drogi transportu materiałów. Jeżeli na terenie są istniejące drzewa i krzewy i to zabezpieczamy je, aby podczas pracy nie zostały uszkodzone. Następnie wykonujemy prace ziemne, aby wyprofilować teren tak jak było założone w projekcie. Wytyczamy granice rabat, trawników i nawierzchni.

02.

ROZŁOŻENIE INSTALACJI

Podczas rozkładania instalacji należy dokładnie trzymać się projektu, a jeżeli zajdzie taka potrzeba, to nanosić zmiany na plany. Na tym etapie rozkładamy instalację, elektryczną, nawodnienie oraz wykonujemy drenaż i odwodnienie ogrodu (jeżeli jest taka konieczność).

03.

ALTANY, PERGOLE I MAŁA ARCHITEKTURA

Wszelkiego rodzaju budowle w ogrodzie realizujemy na tym etapie, aby móc swobodnie wykonać fundamenty. Do małej architektury zaliczamy: ławki, ogrodzenia, kosze, murki oporowe, altany, fontanny itp. W zależności od kubatury wykonujemy je w odpowiednim momencie. Czasem należy wcześniej wykonać prace przygotowawcze, aby zainstalować elementy pod koniec prac.

04.

NAWIERZCHNIE

Następnym etapem jest wykonanie nawierzchni. W wytyczonych miejscach wykonujemy podbudowę odpowiednią do planowanej nawierzchni i funkcji jakie ma spełniać. Następnie układamy nawierzchnię.

05.

ROŚLINY

Warto zadbać, żeby miały jak najlepsze warunki do rozwoju. Przed posadzeniem przygotowujemy podłoże (odpowiednie dla gatunków roślin przewidzianych w projekcie). Kluczowym elementem realizacji jest umiejętne rozmieszczenie poszczególnych roślin, aby razem tworzyły piękną kompozycję.

06.

TRAWNIK

Trawnik można przygotować z siewu lub z darni. Zaleca się stosowanie trawnika z darni, ponieważ jest gotowy zaraz po ułożeniu. Trawnik z siewu jest znacznie tańszym rozwiązaniem, jednak trzeba poczekać na efekt oraz wymaga więcej pielęgnacji. Przed wykonywaniem trawnika trzeba przygotować i wyrównać podłoże. Można również zastosować siatkę chroniącą trawnik przed kretami. Trawnik wykonujemy na końcu prac, żeby uniknąć przydeptywania go lub składowania materiałów na jego powierzchni.

07.

MONTAŻ LAMP

Właściwie dobrane i zainstalowane oświetlenie, pozwala korzystać z ogrodu również wieczorem i nocą. Światła reflektorów wydobywają formę roślin w bardzo zjawiskowy sposób – wyglądają wtedy zupełnie inaczej niż w świetle dziennym.

POZNAJ OPINIE NASZYCH KLIENTÓW

  • „Zieleń bez granic” to wspaniala, rodzinna firma. Jestem zachwycona mila atmosfera, profesjonalnoscia, przyjaznym podejsciem do klienta! Z calego serca polecam wszystkim ta firme. Im po prostu bardzo zalezy na tym aby klient byl zadowolony. Wszyscy pracownicy sa przesympatyczni. Oby wiecej takich firm!!!

    MAGDALENA
  • Bardzo rzetelna i profesjonalna firma, zdecydowanie polecam! Pani Hanna Irek i jej zespól dokonali wspaniałej metamorfozy naszego, starego ogrodu przy szeregowcu, tworząc elegancką i nowoczesną aranżację przestrzeni z pięknymi roślinami i elementami małej architektury. Samo wykonanie przebiegło niezwykle szybko, sprawnie i czysto, nie było uciążliwe ani dla nas, ani dla naszych sąsiadów. W trakcie prac, bezproblemowo i błyskawicznie realizowano wszystkie nasze dodatkowe życzenia. Świetny kontakt z Panią Hanną i jej współpracownikami na każdym etapie!

    ANNA
  • Z czystym sumieniem mogę polecić firmę „Zieleń Bez Granic”. Kontakt z Właścicielką był bezproblemowy, zawsze z chęcią odpowiadała na nasze pytania. Projekt, który dla nas został przygotowany był świetny i przyjęliśmy go bez uwag, a aranżacja została wykonana na najwyższym poziomie.

    AGNIESZKA