Pielęgnacja ogrodu | Projekty i aranżacje ogrodów | Usługa pielęgnacji Warszawa i okolice

PIELĘGNACJA OGRODÓW – WARSZAWA I CAŁA POLSKA


Fachowa pielęgnacja jest bardzo ważna, aby utrzymać ogród w dobrej kondycji przez cały rok. Dotyczy to nie tylko roślin, ale również instalacji i nawierzchni. Niezbędne minimum to serwis sezonowy – przygotowanie ogrodu do wegetacji zimą oraz rozpoczęcie sezonu wiosną. Warto również systematycznie dbać o kondycję roślin, aby mogły zdrowo wzrastać i obficie kwitnąć.

OFEROWANE PRACE PIELĘGNACYJNE

01.

SERWIS WIOSENNY – ROZPOCZĘCIE SEZONU

Na wiosnę, gdy przyroda budzi się do życia, wykonujemy część prac w ogrodzie, które będą procentowały przez cały sezon. Należy do nich zdjęcie okryć roślin, uruchomienie instalacji nawadniającej, przycięcie suchych gałęzi, pnączy oraz suchych wiązek traw. Opcjonalnie również odświeżenie nawierzchni drewnianej i pozostałych elementów, które mogły stracić blask po zimie.

02.

REGULARNY SERWIS PIELĘGNACYJNY

Warto dbać o ogród przez cały rok. Do głównych zadań należy koszenie trawnika, cięcie pielęgnacyjne i formujące roślin, usuwanie chwastów, nawożenie, zwalczanie chorób i szkodników roślin oraz systematyczne przeglądy instalacji nawadniającej.

03.

SERWIS ZIMOWY – ZAMKNIĘCIE SEZONU

Aby rośliny dobrze zniosły zimę, należy je do tego odpowiednio przygotować przez wykonanie okryć. Dodatkowo opróżniamy i zabezpieczamy instalację nawadniającą, aby nie została uszkodzona przez mróz. Przy okazji, na życzenie klienta, zawieszamy świąteczne dekoracje i oświetlenie.